Vonz a külföldi tanulás, tapasztalatszerzés lehetősége? Érdekelnek a legjobb ösztöndíj ajánlatok? Kérdéseid vagy kétségeid vannak? Gyere el a március 4-i fórumunkra (XXI. előadó, 15:00 óra), és kérdezz! Vagy csak hallgasd meg azokat, akik már kipróbálták a dolgot.
2019 őszi "Európai szemeszterének" Erasmus élményeiről ezúttal heten küldtek szöveges vagy képes beszámolót. Szép képek, hasznos tanácsok és vicces megjegyzések. Neked melyik a kedvenced?
A tartalomból: az elsők között az országban Miskolcon is létrejött a nemzetközi alumni hálózat; Stipendium Hungaricum aktivitásáért díjat nyert kolleganőnk, Sándor Krisztina; látványos mobilitási statisztikák; 2020-tól indul az Erasmus új, 7 éves szakasza.
Szeretnéd kipróbálni magad egy más környezetben? Kíváncsi vagy, milyen az oktatás külföldön? Szakmai gyakorlatodat külföldi cégnél is szívesen letöltenéd? Szeretnél ráérezni a nemzetközi környezetben való barátkozás, utazás, tanulás, gyakorlás ízére? Mindezt megteheted, ha megpályázod az új, emelt összegű Erasmus ösztöndíjat.
Van néhány hasznos javaslatod? Összegyűlt pár jó fotód? Összevágnál egy jó kis videót?
Ismét itt az élménybeszámolós pályázatunk, amivel ösztöndíj kiegészítést is nyerhetsz.
A Tempus Közalapítvány által kiadott Pályázati Pavilon beszámolt a Miskolci Egyetem kreditelismerési gyakorlatáról, amit pozitív példaként emelt ki és ajánl olvasóinak.
Ladocsi Péter Erasmusszal járt először Angliában. Aztán megpályázott egy állást a McLarennél, és ebben az évben már Lando Norris rendszermérnökeként dolgozik a Forma 1-ben. Az Erasmus neked is segíthet álmaid állásának megtalálásban.
A tartalomból: Mely kollegák motiválták a leginkább a hallgatóinkat? Erasmus egy mentor szenével - Polonkai Ádám; Rövid tanulmányút Campus Mundival - Rónai László; Harkovi, rijekai és vilniusi életképek; Nemzetközi napok a gazdászkaron. És még sok minden más.
2019 tavaszi "Európai szemeszterének" Erasmus élményeiről ezúttal hatan küldtek szöveges vagy képes beszámolót. Nálunk Vivien nyert. Szerinted melyik volt a legjobb?
Ha külföldön szeretnél tanulni egy fél évet, és külföldi élményekre, kalandokra, barátokra vágysz, június 14-éig még pályázhatsz az Erasmus ösztöndíjakra. A pályázatok a 2019/20. tanév 2. félévére szólnak.