Miért jó a Campus Mundi ösztöndíj? Hogyan tudok részt venni rajta? Milyen lehetőségeim vannak?

Ezekre és még sok más kérdésre kapsz választ a október 6-án 14:00-tól tartott
Campus Mundi tájékoztatón
Helyszín: Szenátusi terem (139), A/4 főépület 1.em
A pályázat célja: szórólap, pár oldalas tájékoztató anyag vagy 1-3 perces videó készítése, ami felhasználható arra, hogy népszerűsítse a Miskolci Egyetemet az Erasmus partnereinél tanuló diákok körében. Az elkészült anyagoknak alkalmasnak kell lenniük az Erasmus+ program és az egyetem népszerűsítésére, az Erasmus Miskolc honlapon és más digitális csatornákon való megjelentetésre és terjesztésre. Az anyagokat angol nyelven kell elkészíteni.
A tartalomból: új kiadványaink jelentek meg a hátrányos helyzetűek bevonását bemutató, ill. a fenntartható Erasmusról; változások az Erasmus szervezet körül; ESN Miskolc kiemelkedő képviselője okleveleket adtunk át; EWP - Erasmus Without Paper bemutatása; és még sok minden más.
Ezúttal Hollandiából, Németországból, Olaszországból és Spanyolországból kaptunk élménybeszámolókat öt hallgatónktól.
2021-ben a Miskolci Egyetem intézményi Erasmus koordinátora megalapította „az ESN Miskolc kiemelkedő képviselője” díjat, hogy elismerje az Erasmus programot segítő hallgatók hiánypótló munkáját. A díj éves alapja 250.000 forint, és egy évben összesen 10 díj osztható ki. 2021. június 10-én adtuk át a első öt oklevelet az ESN Miskolc félévzáró rendezvényén.
A Miskolci Egyetem intézményi Erasmus koordinátora az Erasmus program segítésében nyújtott példamutató erőfeszítések elismerésére megalapította az „Az ESN Miskolc kiemelkedő képviselője” díjat. Az első díjak átadására 2021. májusában kerül sor.
Ismét meghirdetjük élménypályázatunkat azoknak, akik a 2020/21-es tanév második félévében külföldön jártak Erasmus ösztöndíjjal. Készíts videót, képes vagy szöveges beszámolót, és küldd el nekünk 2021. június 25-éig!
Vonz a külföldi tanulás, tapasztalatszerzés lehetősége? Érdekelnek a legjobb ösztöndíj ajánlatok? Kérdéseid vagy kétségeid vannak? Gyere el a március 9-i online fórumunkra (Zoom, 17:00 óra), és kérdezz! Vagy csak hallgasd meg azokat, akik már kipróbálták a dolgot.
Eleged van már az otthonülésből? Szeretnéd kipróbálni magad egy más környezetben? Kíváncsi vagy, milyen az oktatás külföldön? Szakmai gyakorlatodat külföldi cégnél is szívesen eltöltenéd? Szeretnél ráérezni a nemzetközi környezetben való barátkozás, utazás, tanulás, gyakorlás ízére? Mindezt megteheted, ha megpályázod az új, emelt összegű Erasmus ösztöndíjat.
Elsősorban a holland-belga és a spanyol-olasz duókhoz látogatnának szívesen hallgatóink, és az egyetemválasztás során a három legfontosabb szempont a kollégiumi helyek rendekezésre állása, a megélhetési költségek és a beszámítható tárgyak elérhetősége - ez derül ki abból a vizsgálatból, amit három gazdászhallgató végzett 2020 végén. Az elemzésből azt is megtudhatjuk, hogy a Kelet-Közép-Európai célpontok egyáltalán nem vonzóak a hallgatóknak, akik azt is jelezték, hogy sokkal több tájékoztató anyagra és információra lenne szükségük az Erasmus döntés meghozatalához.