Várjuk együtt a ponthatárhúzást július 21-én a Miskolci Egyetemen!
Szeretnél világot látni és közben még tanulni is? Szeretnél többet tudni az Erasmus programról? Ha ezek mindig is érdekeltek, csak eddig nem tudtad hogyan vágj bele ebbe az életre szóló kalandba akkor itt a lehetőség! Nem kell mást tenned, mint március 22-én 14 órakor megjelenned a főbejáratnál az üveg előcsarnokban.
A Miskolci Egyetem nemzetköziesítési pályázatot ír ki a kifelé irányuló Erasmus+ hallgatói mobilitás népszerűsítésére, létszámuk növelésére a 2022/23. tanév első félévére vonatkozóan. Nem is egyet, hanem kettőt! Az egyikkel oktatókat, dolgozókat, a másikkal hallgatókat szólítanak meg.
Nemrég utaztál Erasmus programban? Szívesen elmesélnéd az élményeidet? Akkor írd le, vagy videóban meséld el nekünk. Hadd kapjanak kedvet mások is az utazáshoz!
Miért jó a Campus Mundi ösztöndíj? Hogyan tudok részt venni rajta? Milyen lehetőségeim vannak?

Ezekre és még sok más kérdésre kapsz választ a október 6-án 14:00-tól tartott
Campus Mundi tájékoztatón
Helyszín: Szenátusi terem (139), A/4 főépület 1.em
A pályázat célja: szórólap, pár oldalas tájékoztató anyag vagy 1-3 perces videó készítése, ami felhasználható arra, hogy népszerűsítse a Miskolci Egyetemet az Erasmus partnereinél tanuló diákok körében. Az elkészült anyagoknak alkalmasnak kell lenniük az Erasmus+ program és az egyetem népszerűsítésére, az Erasmus Miskolc honlapon és más digitális csatornákon való megjelentetésre és terjesztésre. Az anyagokat angol nyelven kell elkészíteni.
A tartalomból: új kiadványaink jelentek meg a hátrányos helyzetűek bevonását bemutató, ill. a fenntartható Erasmusról; változások az Erasmus szervezet körül; ESN Miskolc kiemelkedő képviselője okleveleket adtunk át; EWP - Erasmus Without Paper bemutatása; és még sok minden más.
Ezúttal Hollandiából, Németországból, Olaszországból és Spanyolországból kaptunk élménybeszámolókat öt hallgatónktól.
2021-ben a Miskolci Egyetem intézményi Erasmus koordinátora megalapította „az ESN Miskolc kiemelkedő képviselője” díjat, hogy elismerje az Erasmus programot segítő hallgatók hiánypótló munkáját. A díj éves alapja 250.000 forint, és egy évben összesen 10 díj osztható ki. 2021. június 10-én adtuk át a első öt oklevelet az ESN Miskolc félévzáró rendezvényén.
A Miskolci Egyetem intézményi Erasmus koordinátora az Erasmus program segítésében nyújtott példamutató erőfeszítések elismerésére megalapította az „Az ESN Miskolc kiemelkedő képviselője” díjat. Az első díjak átadására 2021. májusában kerül sor.