A tartalomból: Mely kollegák motiválták a leginkább a hallgatóinkat? Erasmus egy mentor szenével - Polonkai Ádám; Rövid tanulmányút Campus Mundival - Rónai László; Harkovi, rijekai és vilniusi életképek; Nemzetközi napok a gazdászkaron. És még sok minden más.
2019 tavaszi "Európai szemeszterének" Erasmus élményeiről ezúttal hatan küldtek szöveges vagy képes beszámolót. Nálunk Vivien nyert. Szerinted melyik volt a legjobb?
Ha külföldön szeretnél tanulni egy fél évet, és külföldi élményekre, kalandokra, barátokra vágysz, június 14-éig még pályázhatsz az Erasmus ösztöndíjakra. A pályázatok a 2019/20. tanév 2. félévére szólnak.
Ismét meghirdetjük Erasmus élménypályázatunkat azoknak, akik a 2018/19-es tanév második félévében külföldön tanultak. Készíts videót, képes vagy szöveges beszámolót, és küldd el nekünk június 14-éig!
Az Erasmus, és az Erasmushoz kapcsolódó szakmai gyakorlati lehetőségek külön standot kaptak az egyetem állásbörzéjén is.
Március 6-án lezajlott az Erasmus fórum, amin a koordinátori tájékoztató mellett három hallgatónk (Demeter Péter, BTK; Sávolyi Álmos, GÉIK; Szabó Kristóf, GTK) is élménybeszámolót tartott. A négy előadás diái most innen is letölthetők.
Ezúttal hét ország hét városából érkeztek Erasmus élménybeszámolók. 30, ill. 20 ezer forinttal jutalmaztuk a beküldőket. Nézd meg te is, hogyan telt hallgatóink legjobb féléve!
Vonz a külföldi tanulás, tapasztalatszerzés lehetősége? Kérdéseid vagy kétségeid vannak? Gyere el a március 6-i fórumunkra (XIX. előadó, 15:00 óra), és kérdezz! Vagy csak hallgasd meg azokat, akik már kipróbálták a dolgot.
A tartalomból: Oktatóink kalandjai Baskíriától Nápolyig -- Mennyire mobilak a miskolci hallgatók? -- Rangos kitüntetés a miskolci ESN-nek -- Újra pályázni lehet az Európai szemeszter - Erasmus ösztöndíjakra
Szeretnéd kipróbálni magad egy más környezetben? Kíváncsi vagy, milyen az oktatás külföldön? Szakmai gyakorlatodat külföldi cégnél is szívesen letöltenéd? Szeretnél ráérezni a nemzetközi környezetben való barátkozás, utazás, tanulás, gyakorlás ízére? Mindezt megteheted, ha megpályázod az új, emelt összegű Erasmus ösztöndíjat.